Mindannyian hallottunk már ezt-azt arra vonatkozólag, hogy mit tegyünk, vagy ne tegyünk szépségünk érdekében. Vajon mindegyik jó tanácsot érdemes megfogadni? Nem feltétlenül…
Összeszedtünk egy csokorral a közkeletű szépségokosságok közül. Egy részük tévhit, viszont akad olyan is, mely nem az.
![]() |
Az ősz hajszálak kitépkedése gyorsítja az őszülést
Nem igaz. Hajunk az öregedés folyamatának köszönhetően csavarodik őszbe. Egyeseknél már elég korán beindul a folyamat, másoknál később. A tempó is egyedi. Gyakran egyébként azért látjuk, hogy rohamosan őszülünk, mert az első színehagyott hajszál felfedezése után szó szerint rááll a szemünk a többi felfedezésére is.
A borotválástól erősödik a testszőrzet
Ez sem igaz. Optikai csalódás áldozatai vagyunk. A borotva ugyanis a bőr felszínén gyalulja le a szálakat, azok nem gyökerestül kerülnek eltávolításra, mint gyantázás esetén, így ahogy a szálak növekednek, már a teljes vastagságukat látjuk, ami úgy tűnik, mintha meg lennének erősödve.
A majonéz kiváló hajkondicionáló
Ez igaz. A majonéz, feltéve, hogy valódit és nem mű majonézt használunk, kiváló kondicionáló. A benne lévő olaj és tojás zsírsavakban és fehérjékben gazdag, így táplálja a hajat.
![]() |
A jég összébb húzza a bőr pórusait
Semmi se tudja kisebbé varázsolni a pórusokat. A méretük ugyanis öröklött tulajdonság, és nem a hőmérséklet függvénye.
A fogkrém eltünteti a pattanásokat
Nos, igen. A fogpasztában általában mentol és egyéb aktív alkotóelemek találhatók, melyek képesek leszárítani a pattanást, és hozzájárulnak, hogy gyorsabban tűnjön el. Csakhogy, ugyanezek az alkotóelemek ugyanakkor bőrirritációt is okozhatnak. Jobb tehát, ha pattanás elleni készítményekkel próbálkozunk, a fogkrémet pedig arra használjuk, amire kitalálták.
A sörtől csokibarna leszel
![]() |
Nem. Attól, hogy napozás előtt sörrel kenjük be magunkat, csupán sörszagot fogunk árasztani, ám nem leszünk csokoládébarnák. A bőrtípusunktól függ, hogy mennyire egyenletesen, és milyen árnyalatúra barnulunk, már ha egyáltalán barnulunk és nem csak ropogós pirosra sülünk.
A lábak keresztezése visszeret okoz
Nem igazán. Egyelőre nem ismert, pontosan mi okozza a visszértágulatot, de valószínű, hogy az öröklött hajlam, az életkor és a testsúly fontos szerepet játszanak benne. Tehát nem a keresztbe tett lábak a ludasok, azonban ha már kialakult a visszér, akkor ronthatnak az állapotán.